Na jaren plannen, routes bepalen en sparen is het dan eindelijk zo ver, we gaan naar Costa Rica! De 10 uur durende vlucht naar Panama gaat met alle films en series bijzonder snel en de overstap gaat zonder moeilijkheden. We reizen door naar San José, waar we 's avonds laat aankomen. We besluiten morgen de auto op te halen, eerst maar even een nachtje bijkomen. San José is een hectische stad waar eigenlijk niet heel veel te doen is, daarom halen we 's ochtends onze monster auto (zo groot) en rijden we door naar Manuel Antonio.
Rijden in Costa Rica is heel goed te doen. Je hebt wel echt een GPS systeem nodig, want bewegwijzering is er bijna niet. Ook zijn niet alle wegen even goed verlicht, vandaar dat 's avonds rijden niet wordt aangeraden. Sommige wegen (vooral de weg naar Monteverde) zijn heel slecht, soms ben je daardoor ontzettend lang onderweg, houdt hier rekening mee!
De natuur die we onderweg al tegenkomen is overweldigend. Overal mooie vogels, grote straten, leuke stadjes en leuke eettentjes. We besluiten in Orotina wat te gaan eten. Wij dachten dat Orotina een grote stad zou zijn, omdat het overal groots wordt aangegeven maar het is heel erg klein. Er is één grote straat waar de winkels meer weg hebben van straatcontainers. We gaan naar een leuk uitziend restaurantje en genieten van een heerlijke lunch.
Over de goed aangelegde tolwegen rijden we naar Manuel Antonio. Voor de kleine badplaats ligt de plaats Quepos, je kunt hier heerlijk eten, er is een kerkje en het doet aan als een echte stad. Manuel Antonio zelf is klein. Eén straat met diverse toeristen winkeltjes en de ingang tot het nationale park. Op het strand doet de bevolking z'n dagelijkse ding (alles is heel relaxed) en iedereen is vriendelijk. Ons verblijf in Manuel Antonio is werkelijk geweldig! Het hotel ligt midden in de jungle, met uitzicht op de oceaan en het strand. We verblijven hier drie dagen, geniet ...
Lees verder
Na jaren plannen, routes bepalen en sparen is het dan eindelijk zo ver, we gaan naar Costa Rica! De 10 uur durende vlucht naar Panama gaat met alle films en series bijzonder snel en de overstap gaat zonder moeilijkheden. We reizen door naar San José, waar we 's avonds laat aankomen. We besluiten morgen de auto op te halen, eerst maar even een nachtje bijkomen. San José is een hectische stad waar eigenlijk niet heel veel te doen is, daarom halen we 's ochtends onze monster auto (zo groot) en rijden we door naar Manuel Antonio.
Rijden in Costa Rica is heel goed te doen. Je hebt wel echt een GPS systeem nodig, want bewegwijzering is er bijna niet. Ook zijn niet alle wegen even goed verlicht, vandaar dat 's avonds rijden niet wordt aangeraden. Sommige wegen (vooral de weg naar Monteverde) zijn heel slecht, soms ben je daardoor ontzettend lang onderweg, houdt hier rekening mee!
De natuur die we onderweg al tegenkomen is overweldigend. Overal mooie vogels, grote straten, leuke stadjes en leuke eettentjes. We besluiten in Orotina wat te gaan eten. Wij dachten dat Orotina een grote stad zou zijn, omdat het overal groots wordt aangegeven maar het is heel erg klein. Er is één grote straat waar de winkels meer weg hebben van straatcontainers. We gaan naar een leuk uitziend restaurantje en genieten van een heerlijke lunch.
Over de goed aangelegde tolwegen rijden we naar Manuel Antonio. Voor de kleine badplaats ligt de plaats Quepos, je kunt hier heerlijk eten, er is een kerkje en het doet aan als een echte stad. Manuel Antonio zelf is klein. Eén straat met diverse toeristen winkeltjes en de ingang tot het nationale park. Op het strand doet de bevolking z'n dagelijkse ding (alles is heel relaxed) en iedereen is vriendelijk. Ons verblijf in Manuel Antonio is werkelijk geweldig! Het hotel ligt midden in de jungle, met uitzicht op de oceaan en het strand. We verblijven hier drie dagen, genieten van de natuur, voeren de aapjes die ons op het balkon opzoeken en ja, dit is het echte vakantiegevoel.
Vanuit Manuel Antonio rijden we door naar Puntarenas. Ook hier is alles weer heel makkelijk te vinden met onze navigatie en de weg erheen is prima! We verblijven hier één nacht en gaan vooral heen voor het strand. We komen aan bij hotel Doubletree Hilton en krijgen al snel een bandje voor de all inclusive formule. We wandelen een rondje over het uitgebreide complex, drinken een cocktail en dan breekt de zon door. Tijd om te zonnen! Met Spaanse muziek op de achtergrond, liggend in een hangmat met mijn cocktail kom ik helemaal tot rust.
Na een goede nachtrust en wakker wordend met het geluid van de golven schuiven we aan het uitgebreide ontbijtbuffet. We spotten de eerste grote leguanen en pakken daarna weer de auto voor een lange trip naar Tamarindo. Onderweg zien we een groot bord dat ons wijst op een waterval in de buurt. We besluiten hierheen te rijden. Eenmaal daar moeten we $20 per persoon betalen om het pad te mogen volgen. Volgens de jongeman aan de poort duurt de wandeltocht door de jungle ongeveer 30 minuten en dan heb je prachtig zicht op de waterval. Vol goede moed en enthousiasme beginnen we aan de wandeling. Na 45 minuten is er nog geen spoor te bekennen van een waterval en we beginnen van de grote klim toch wel een beetje moe te worden. De geluiden van de jungle waar we in lopen zijn echt heel gaaf, bijna niet te geloven dat je hier echt loopt. Op het moment dat het keihard begint te regenen doet de jungle echter niet meer zo vriendelijk aan. Slangen schieten voor je voeten weg, op zoek naar een schuilplaats en als het regent in Costa Rica, dan regent het hard! Doorweekt besluiten we na een uur een einde te maken een de zoektocht en besluiten we terug te gaan naar de poort. Dat we de waterval niet hebben gezien maakt ons eigenlijk niet eens uit, want de tocht was een avontuur op zich!
We komen aan in Tamarindo en worden vrolijk welkom geheten met een welkomstdrankje. Door de prachtige tuinen wandelen we naar onze hutjes in de tuin. Overal om je heen hoor je de brulapen en veel mooie vogels. Ons hotel ligt direct aan het strand en dus nemen we hier even een kijkje. We nemen een duik in het verfrissende zwembad en genieten van de zonsondergang. De mooiste die ik tot nu toe heb gezien overigens!
Vanuit het zonnige Tamarindo gaan we door, de bergen in! We reizen af naar een ranch in Rincon de la Vieja. Rincon ligt in het noord-westen van Costa Rica en is een groot natuurpark. We rijden eerst door de grote plaats Liberia. Hier zien we na lange tijd weer wat drukte en levendigheid. Liberia is moderne stad waar je dus ook een MacDonalds en Subway vindt, maar ook leuke authentieke winkeltjes. Vanuit Liberia rijden we in 20 minuten naar ons verblijf. De weg in het nationale park is erg slecht met veel kuilen en gaten maar gelukkig hebben we een goede 4WD.
De kamers in de ranch zijn eenvoudig, maar schoon en mooi. Door alle indrukken vallen we snel in slaap en slaap hebben we nodig, want de volgende dag staat er een actieve dag op het programma. We beginnen per paard. We galoperen door de jungle naar een grote rivier waar onze 'tubes' al voor ons klaar liggen. Tubing is een soort rafting, maar dan individueel in een ronde band. De stroming van de rivier neemt je mee en soms glij je van gigantische rotsen af, wel eng maar uiteindelijk super leuk om te doen! Aan het einde van de rivier zien we overal in de bomen grote metalen touwen hangen en dat is de volgende activiteit, ziplinen! Je sjeest aan een touw over de boomtoppen van de jungle, wat een vrij gevoel! We gaan van boven naar beneden, soms zelfs op je kop hangend en klimmen dan via de natuurlijke klimmuur weer omhoog. Na al deze intensieve oefeningen zijn we erg blij met de hangmat die voor onze deur hangt, even relaxen!
Tijd voor de volgende bestemming! Vandaag rijden we door naar Monteverde. De GPS geeft aan dat het maar 50 kilometer rijden is, maar we doen er wel 3 uur over. Onderweg weten we waarom, de weg naar Monteverde is heel erg slecht. Je rijdt via de hoogste berg (wel heel mooi uitzicht) via allerlei hobbelige wegen naar het centrum. Op sommige stukken kan je echt niet harder dan 20 km per uur. Ik moet echter wel zeggen dat het zeker de moeite waard is. Monteverde is een prachtig natuurpark met ontzettend veel flora en fauna. Net als in Rincon kun je hier deelnemen aan heel veel activiteiten. Wij besluiten een sky walk te maken. Je loopt over een pad door de jungle en komt onderweg acht bruggen tegen, die geheel boven de jungle hangen waardoor je echt het idee hebt dat je in de lucht loopt. Ook erg leuk om te doen! We verblijven in een houten hotel in de jungle. In Monteverde kun je heel erg lekker eten!
We verlaten Monteverde en rijden naar Arenal, waar we de vulkaan zullen bekijken. De weg van Monteverde naar Arenal is, net als de heenreis, erg slecht. Je bent veel tijd kwijt aan rijden, vandaar dat we nu twee nachten in Arenal verblijven. We komen aan en zien dat Arenal zelf niet echt een centrum heeft. Voor gezelligheid moet je zijn in de voorstad, La Fortuna. Het beste kun je hier ook verblijven. We slapen in een hotel met uitzicht op de vulkaan en dat is 's ochtends nog eens wakker worden! Omdat het vrij mistig is en we de vulkaan niet goed zouden kunnen zien als we een tocht daarheen maken, besluiten we een boottocht te maken op Lake Arenal. Tijdens de twee uur durende boottocht zien we allerlei apen, vogels en insecten. We eten in het gezellige La Fortuna en maken ons op voor alweer de laatste nacht met uitzicht op de vulkaan.
We gaan terug richting San José, maar omdat de afstand vrij groot is, maken we nog een stop in Sarapiqui. Midden in de jungle staat ons hotel dat op palen gebouwd is, waardoor je het idee hebt dat je echt in de jungle verblijft. We genieten van de zon bij het kleine zwembad en gaan dan op tijd naar bed. Omdat het complex vrij uitgebreid ligt is het best een wandeling naar de receptie. Ik besluit de toeristische route door de jungle te nemen en het is ongelovelijk wat voor dieren ik hier allemaal tegenkom. Gigantische leguanen die langzaam van het pad af kruipen als je er langs wilt met hier en daar een kameleon, ik zie de eerste tucan vogel en dan schrik ik van een gigantisch harde brul. Ja, ook hier zijn dus brulapen. Ik kijk omhoog en boven mij hangen ongeveer zeven apen lui in de boom. Ik zie een klein weggetje waardoor je deze beesten van nog dichterbij kunt bekijken. De apen doen niks en kijken me aan terwijl ze nog steeds lekker lui zijn, ik heb hier rustig wat prachtige plaatjes kunnen maken!
Op de terugweg kom ik de grootste leguaan tegen die ik ooit heb gezien! Hij zit midden op het wandelpad en is niet van plan daar weg te gaan, maar ik moet er toch echt langs. Terwijl ik wat foto's maak, gaat hij gelukkig langzaam aan de kant. We pakken onze koffers en reizen verder naar San José. Omdat er in de stad niet heel veel te doen is, komen we hier alleen om te overnachten. We duiken vroeg ons bed in, want de laatste paar dagen brengen we door in Tortuguero en we worden om 6:00 uur al opgehaald!
Per bus reizen we naar Tortuguero, waar je niet per auto kunt komen omdat het een soort schiereiland is. Eenmaal aangekomen moet je dus nog een eindje per boot. De koffers gingen mee in een aparte boot, die werden alvast naar het hotel gebracht. Het boottochtje is heerlijk! De zon staat hoog aan de hemel en het windje doet erg goed. We varen door de dichtgegroeide jungle van Tortuguero en zien krokodillen, apen en heel veel vogels. Dan varen we verder het kanaal op en zien we de 'stad' Tortuguero. De bewoners moeten altijd per boot of lopend naar de stad, omdat er dus geen auto's kunnen komen. Overal op de rivier varen dan ook bootjes, een leuk gezicht!
We komen aan bij het prachtige en laatste hotel en genieten van de geluiden van de jungle. Onze kamer ligt aan het kanaal en het zwembad. We hebben geen ramen in onze houten hut, alleen maar een hor met twee houten deurtjes ervoor. Als het 's nachts gaat stormen is dat ook duidelijk hoor en voelbaar! Door het onweer trilt de hele hut en overal hoor je het gekletter van de regen. Ook dit hoort bij Costa Rica en ik vind het heerlijk!
Na evengoed een goede nachtrust en een goed ontbijt vertrekken we per boot, dieper de jungle in om nog meer flora en fauna te ontdekken. We nemen nog even de tijd om heerlijk te relaxen op het strand en bekijken de kleine gekleurde kikkers in de kikkertuin. 's Avonds is het tijd voor een hele bijzondere excursie. De gids neemt ons mee naar het strand, we mogen geen zaklantaarns mee en moeten heel voorzichtig lopen. Op het strand zijn nu namelijk tientallen zeeschildpadden hun eieren aan het begraven. We vallen meteen met onze neus in de boter, want we zien een schildpad die weer terug de zee in gaat. Omdat het super donker is, zie je het niet heel duidelijk, gelukkig schijnt het licht van de maan ons bij. Wat onwijs bijzonder om te zien en wat zijn die beesten groot!! Onze gids roept ons enthousiast weer bij hem, want hij heeft een schildpad gevonden die aan het leggen is. Omdat de schildpadden helemaal in trance zijn, als ze de eieren leggen, kun je heel erg dichtbij komen, heel erg gaaf!
Op naar de laatste nacht in Tortuguero, morgen vertrekken we weer per boot naar het vaste land en reizen we terug naar San José, om weer terug naar huis te vliegen. Gelukkig hoeven we nog niet zo heel ver, want wij maken nog een korte stop van drie dagen in Panama, om het Panamakanaal te bezoeken.
Ik vind dat eigenlijk iedereen een keer naar Costa Rica moet gaan. Het land is zo veilig, divers en heeft zoveel te bieden, zonde om te missen!! Ik ga zeker nog eens terug om de rest te bekijken.